Szakunk Online marketing tantárgyának oktatója kisebb és nagyobb márkákkal is együtt dolgozik, mint online marketing specialista. A hallgatók számára persze a Nanushka divatmárkánál szerzett tapasztalatai a legizgalmasabbak.
Hogy kerültél az online marketing világába?
2006-ban, a diploma után marketingesként helyezkedtem el, és rövid időn belül lehetőséget kaptam marketingvezetőként bizonyítani. Így a marketing minden területére rá kellett látnom, és hamar kiderült számomra, hogy az online világ lesz az a terület, ami kielégíti a folyamatosan új információra
éhes attitűdömet. 2012-ben már egy online ügynökségnél dolgoztam, majd 2015-ben már saját ügynökségem volt, ami elsősorban PPC kampányokkal foglalkozik (Pay Per Click, leginkább Google Ads és Facebook hirdetések). Emellett folyamatosan bedolgozom nagyobb ügynökségeknek is, hogy
több felől is rálássak a piacra. Most például sokat dolgozom az amerikai piacra is. Kipróbáltam magam ügyfél és ügynökségi oldalon is, így látom mindkét oldal előnyét, hátrányát és mozgatórugóit.
Milyen cégekkel, márkákkal dolgoztál együtt?
Lehetőségem volt együtt dolgozni kisebb és nagyobb márkákkal is. Hogy a nagyobbak közül említsek néhányat: Nanushka, Rossmann, Store13… de más iparágakban is dolgoztam: Euronics, IWI…
Miben más egy online marketing specialista, mint egy általános „mezei” marketinges?
Egy online marketingesnek ismernie kell az offline alapokat is, csak minden sokkal gyorsabban változik és azonnali döntéseket kell meghozni. Ráadásul napról napra annyi az újdonság, hogy az a tendencia alakult ki, hogy az online szakterületen belül is külön szakmák alakultak ki, mivel egy-egy
szakterület már önmagában annyira szerteágazó, hogy aki igazán bele akarja ásni magát, az lemarad a többiről. Például ilyen lehet a SEO, a webszövegírás, webdesign, PPC hirdetések – ezek mind külön szakembereket igényelhetnek, és ez csak a jéghegy csúcsa.
Melyik volt a legizgalmasabb kampányod és miért?
Minden kampány más, nincs két egyforma, és én pont ezt szeretem ebben a szakmában. Persze elindulunk egy alap koncepcióval, de az egyáltalán nem garantált, hogy az lesz a lehető legjobb megoldás. Senkinél nincs meg a bölcsek köve. Folyamatosan tesztelni kell mindent, és ha megvan a
jó eredmény, arra sincs garancia, hogy három hónap múlva is az lesz a legjobb stratégia. Azt szeretem a legjobban, amikor az ügyfél nyitott az újdonságokra, és hajlandó invesztálni, kockáztatni, kipróbálni új funkciókat.
Milyen témákat érintetek a divatmenedzser képzés Online marketing kurzusán?
Ezt a gyors és változatos szemléletet próbálom átadni a hallgatóknak. Persze az alap nagy témakörökön végig megyünk, hogy az online világban is sikeresek tudjanak lenni, akár saját maguk csinálják kicsiben, akár ügynökségekkel fognak együtt dolgozni.
Milyen esetben ajánlod kifejezetten az online marketing megoldásokat egy divattervező számára?
Ma már nem mehetünk el az online mellett. Szinte mindenkinek van internet hozzáférése, és nem is csak egy képernyőt használunk, hanem 2-3, akár 5 képernyőt is. A mai fiatal generációk már digitális bennszülöttek, ha valaki nincs fent a neten, az nem is létezik. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy az offline már nem fontos, de vannak olyan üzleti modellek is, ahol offline jelenlét már nincs is. Rengeteg információ ér minket, és az eszközeink mind a mi kényelmünket szolgálják. Csak jelenleg
sajnos még kevesen tudják kihasználni ezt az adatcunamit. De ha a marketing szakma ezt jól használja, akkor az mindenkinek jó: a felhasználónak és a cégeknek is.
Mit tanácsolsz a divatmenedzser pályára készülőknek?
Mindig tartsák nyitva a szemüket, és legyenek képesek újra és újra megújulni.
Ha Te is szeretnél egy sikeres divatvállaltnál dolgozni, mint online marketig specialista, ismerkedj meg a Divat- és luxusmárka-menedzsment képzéssel, és jelentkezz online szeptember 10-ig a Budapesti Metropolitan Egyetem oldalán! A részletekért kattints!